Kto może zaciągnąć szybką pożyczkę online?

14.05.2019 10:16

Pożyczkobiorca - osoba pełnoletnia z własnym kontem w dowolnym banku

Określenia i terminy stosowane przez firmy finansowe udzielające kredytów mogą budzić wątpliwości i szereg pytań. Jednym z takich określeń jest pożyczkobiorca, czyli osoba, której bank lub inna instytucja pożycza pieniądze. Czy każdy może nim zostać i jakie warunki musi spełnić zarówno osoba ubiegająca się o kredyt oraz na jakie cele mogą być przeznaczone pożyczane pieniądze?

Pożyczkobiorca musi być przede wszystkim osobą pełnoletnią już w momencie składania wniosku o udzielenie kredytu.  To podstawowy warunek, który trzeba spełnić, a weryfikacja wieku pożyczkobiorcy odbywa się już na wniosku internetowym o udzielenie pożyczki. Wniosek wymaga wprowadzenia danych z dowodu osobistego i wiek osoby ubiegającej się o pożyczkę jest określany na podstawie numeru PESEL. Co ciekawe firmy pożyczkowe takie jak Euroloan (www.euroloan.pl) nie wprowadziły górnej granicy wieku dla swoich potencjalnych klientów.

Dodatkowo osoba wnioskująca o pożyczkę online musi posiadać konto w dowolnym banku.  Idealnie jeśli jest to konto, z którego można wykonać szybki przelew na kwotę 1 zł w celu potwierdzenia danych osobowych pożyczkobiorcy. Istotne jest to, aby dane wprowadzone na wniosku o pożyczkę online oraz zarejestrowane w banku, w którym prowadzone jest konto pożyczkobiorcy były spójne. To warunek konieczny, aby identyfikacja przebiegła poprawnie a pożyczka mogła być udzielona w kilka-kilkanaście minut.

Wymóg wykonania przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w banku ma znaczący wpływ na szybkość procesu udzielenia pożyczki.  Pieniądze można uzyskać w 100% przez Internet, a więc bez wychodzenia z domu i bez kontaktu z pracownikiem firmy finansowej udzielającej szybkich pożyczek.

Dane pożyczkobiorcy wymagane na wniosku o pożyczkę online

Osoba ubiegająca się o kredyt lub pożyczkę przez Internet wprowadza na wniosku o udzielenie pożyczki dane z dowodu osobistego takie jak imię, nazwisko, PESEL, seria i numer dowodu, adres zameldowania. Ponadto należy podać adres email oraz numer telefonu komórkowego, które będą służyć do kontaktu pomiędzy firmą pożyczkową a pożyczkobiorcą. Jeśli w trakcie trwania umowy, czyli przed zakończeniem  spłaty pożyczki online, jakiekolwiek dane pożyczkobiorcy zmienią się (najczęściej są to zmiana adresu, nazwiska, emaila, numeru telefonu) trzeba to bezzwłocznie zgłosić i zaktualizować w systemie pożyczkobiorcy.

Jakie są wymagania wobec pożyczkobiorcy związane z celem udzielenia pożyczki?

Pożyczka online jest udzielana na dowolny cel konsumpcyjny. Pożyczkodawcy najczęściej spotykają się z takimi potrzebami finansowymi swoich klientów, jak remont mieszkania, wymiana sprzętu RTV/AGD, naprawa auta, sfinansowanie wyjazdu na wakacje, organizacja uroczystości rodzinnej itp. Zgodnie z umową pożyczki, pożyczkobiorca jest konsumentem, a więc osobą fizyczną, która może przeznaczyć pieniądze na cel nie związany z działalnością zawodową lub gospodarczą.

Euroloan pożycza odpowiedzialnie

Każda firma udzielająca pożyczek musi dbać o bezpieczeństwo w całym procesie udzielania i spłaty pożyczek. Dlatego tak istotna jest weryfikacja danych osoby ubiegającej się o kredyt oraz  wymóg związany z koniecznością wykonania przelewu identyfikacyjnego  z konta prowadzonego na rzecz pożyczkobiorcy w dowolnym polskim banku.

To nie koniec wymagań związanych z pożyczkobiorcą i jego sytuacją finansową. Euroloansprawdza wiarygodność  osób wnioskujących o pożyczkę. W tym celu wykorzystywane są Biuro Informacji Gospodarczej oraz Biuro Informacji Kredytowej. Jeśli dane o pożyczkobiorcy uzyskane z tych instytucji będą negatywne, również decyzja o udzieleniu pożyczki zostanie oddalona. Wpływ na negatywną ocenę zdolności kredytowej ma posiadanie w tym samym czasie innych zobowiązań kredytowych, a szczególnie zaleganie z ich spłatą, nieterminowość opłacania rat lub zbyt wiele obciążeń.

Dla niektórych osób odmowa udzielenia pożyczki może być potraktowana jako brak elastyczności, wygórowane procedury i nieprzychylność firmy pożyczkowej.  Jednak należy pamiętać o tym, że firma, która udziela pożyczek 100% internetowych musi mieć pewność, że jej kredytobiorcami są osoby odpowiedzialne, które radzą sobie w zarządzaniu domowym budżetem i nie popadają w zbytnie zadłużenie. Szczególnie osoby znajdujące się w rejestrach dłużników powinny liczyć się z tym, że firma pożyczkowa może  odmówić udzielenia kolejnej pożyczki. W gruncie rzeczy dla osób nadmiernie zadłużonych, taka negatywna opinia po analizie danych z BIG i BIK, może okazać się zbawienna i uchronić przed pogłębieniem trudnej sytuacji finansowej pożyczkobiorcy.

 

 

Śledź linki, aby znaleźć informacje na temat włączania / wyłączania plików cookies w Twojej przeglądarce.

Microsoft Internet Explorer (IE)
Mozilla Firefox
Google Chrome
Safari