Pożyczka przed wypłatą, czyli jak poradzić sobie z nagłym wydatkiem

25.04.2019 08:03

Życie pełne jest nieprzewidzianych sytuacji – niestety także tych, których byśmy sobie nie życzyli. Problemy mogą pojawić się wówczas, gdy za przykrą niespodzianką idzie konieczność poniesienia wydatku, na który po prostu brakuje pieniędzy. Mogą, ale nie muszą – każdy, kto znajdzie się w nagłej potrzebie finansowej może bowiem skorzystać z szybkiej pożyczki przez Internet. Co trzeba o nich wiedzieć?

Pożyczki online pozwalają pozyskać niezbędne środki nawet w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku. Dlatego też instytucje pozabankowe nazywają swoje produkty np. chwilówkami, pożyczkami przez Internet w 15 minut czy express pożyczkami. I choć pod względem konstrukcyjnym mogą one od siebie nieco się różnić, to każda tego typu pożyczka odznacza się szeregiem takich samych zalet, dzięki którym można z łatwością poradzić sobie z nagłym wydatkiem.

Pożyczki przez Internet w 15 minut – szybko i wygodnie

Instytucje oferujące pożyczki przez Internet doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że tam gdzie w grę wchodzą nagłe wydatki, liczy się przede wszystkim czas i prostota formalności. Z tego względu udostępniają produkty, z których można korzystać bez wychodzenia z domu i bez konieczności organizowania stosu dokumentów. Jak to wygląda w praktyce?

Zamiast fatygować się do oddziału firmy pożyczkowej, wystarczy wejść na jej stronę internetową, a następnie wypełnić krótki formularz online i zrobić przelew weryfikacyjny (zwykle na 1 grosz bądź 1 zł). Później pozostaje już tylko podać kwotę, jaką chce się pożyczyć. Całą resztą – czyli m.in. sprawdzeniem pożyczkobiorcy w BIK-u i BIG-ach – zajmuje się już pożyczkodawca. Dzięki takim uproszczonym procedurom, wniosek o tzw. pożyczkę przez Internet w 15 minut naprawdę może być rozpatrzony w kwadrans, a nawet szybciej. Jeśli decyzja kredytowa jest pozytywna, chwilę później pieniądze trafiają już na konto bankowe klienta. 

Ile można pożyczyć?

Pożyczki przez Internet w 15 minut, podobnie jak pozostałe pożyczki online mogą opiewać na kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Można jednak spotkać i takie instytucje jak Euroloan, które dają możliwość pożyczenia nawet do 40 000 złotych, a przy tym nie wymagają żadnych dodatkowych zabezpieczeń czy poręczeń. Takie produkty pozwalają zatem sfinansować nie tylko drobne wydatki, typu naprawa pralki czy zakup niezbędnych leków, ale również poważniejsze przedsięwzięcia – wakacyjny wyjazd czy remont mieszkania.

Na jak długo można pożyczyć?

Na rynku dominują oferty krótkoterminowych pożyczek przez Internet, które trzeba spłacić maksymalnie w ciągu 30 lub 60 dni. Niemniej jednak, coraz częściej pieniądze można pożyczyć na kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt miesięcy. Trzeba tylko pamiętać, że im dłuższy wybiera się okres spłaty, tym większy ponosi się całkowity koszt pożyczki.

Pożyczka przez Internet jak limit w rachunku? – to możliwe!

Ciekawym i stosunkowo nowym produktem instytucji pozabankowych jest pożyczka, której konstrukcja wzorowana jest na bankowym kredycie odnawialnym i limicie w rachunku. Taki model pożyczania pieniędzy udostępniamy naszym klientom w Euroloan. Etap ubiegania się o przyznanie środków jest tutaj wprawdzie właściwie taki sam jak w przypadku pozostałych pożyczek przez Internet, ale klient ma większą swobodę w zakresie korzystania z pieniędzy. Nie jest bowiem związany żadną zadeklarowaną sumą pożyczki – wypłaca tyle, ile w danej chwili potrzebuje. Co więcej, sam określa przy tym, datę comiesięcznej spłaty kwoty minimalnej, a dzięki prostemu w obsłudze programowi do obsługi rachunku może na bieżąco kontrolować stan swojego zadłużenia przez Internet.

Express pożyczka – jeszcze szybsze i wygodniejsze pożyczanie pieniędzy

W Euroloan można również korzystać z express pożyczek – czyli ekspresowych pożyczek, które pozwalają jeszcze szybciej reagować na nieprzewidziane wydatki. W tym przypadku, wypełniając wniosek o przyznanie środków można pominąć część wymaganych pozycji, a co za tym idzie – przyspieszyć cały proces i natychmiast otrzymać pieniądze. Warto jednak pamiętać, że przy uproszczonej analizie zdolności kredytowej kwota pożyczki ekspresowej będzie niższa niż w przypadku standardowego limitu odnawialnego. Po zaspokojeniu nagłej potrzeby finansowej, można na spokojnie wrócić do nieuzupełnionych pól formularza i ubiegać się o przyznanie pełnego limitu w rachunku.

Korzystaj rozważnie

Express pożyczki i inne tego typu produkty finansowe stanowią wprawdzie nieocenioną pomoc przy nagłych wydatkach, jednak trzeba z nich korzystać rozważnie. Takie instrumenty z założenia mają służyć jako rozwiązanie doraźne, a nie jako sposób na regularne finansowanie bieżących potrzeb. Należy z nich zatem korzystać tak, aby nie narażać się na ewentualne trudności z oddaniem pożyczonych pieniędzy – bo choć zwykle możliwe jest przesunięcie terminu spłaty, to po co narażać się na niepotrzebny stres i dodatkowe opłaty?

O czym jeszcze warto pamiętać?

Każdy, kto potrzebuje natychmiastowego zastrzyku gotówki nie może też zapominać o swoim bezpieczeństwie. Niezależnie od tego, jak pilna jest potrzeba finansowa, przed podpisaniem umowy pożyczki koniecznie należy sprawdzić, jaką dokładnie kwotę będzie trzeba zwrócić, a także upewnić się, czy umowa nie zawiera żadnych niejasnych sformułowań. Pożyczka przez Internet to najlepszy sposób na poradzenie sobie z chwilową utratą płynności finansowej, ale tylko pod warunkiem, że korzysta się z niej rozważnie, współpracując z  rzetelnym pożyczkodawcą

 

Śledź linki, aby znaleźć informacje na temat włączania / wyłączania plików cookies w Twojej przeglądarce.

Microsoft Internet Explorer (IE)
Mozilla Firefox
Google Chrome
Safari