Wiosenne porządki w domowym sprzęcie

03.04.2019 00:00

Wiosna to czas porządków. Oprócz tradycyjnego sprzątania domu i ogrodu warto też zrobić przegląd domowego sprzętu przydatnego w różnych domowych obowiązkach. Być może w tym roku nadszedł czas, by wymienić niektóre z urządzeń? W zakupie nowego sprzętu może pomóc nasz limit odnawialny.

Nowy odkurzacz

Trudno sobie wyobrazić wiosenne porządki bez odkurzacza. Na dywanach, tapicerowanych meblach i narzutach gromadzi się mnóstwo kurzu. Masz dość odkurzania starym workowym odkurzaczem? Alergicy ciągle kichają i nie mogą spać? To znak, że czas wymienić odkurzacz na nowy.

Odkurzacze bezworkowe odwirowują brud z powietrza i wciągają go do plastikowego pojemnika, a co najważniejsze przez cały czas zapewniają optymalną moc ssania.

Odkurzacze wodne walczą z kurzem i pyłkami jeszcze skuteczniej. Powietrze zassane przez odkurzacz wodny trafia na powierzchnię wody, gdzie namoczony brud oddziela się od powietrza. Przy pomocy takiego odkurzacza można zrobić jeszcze więcej wiosennych porządków, np. umyć podłogę, wyprać dywan czy tapicerkę w samochodzie. Podobnie działają odkurzacze piorące.

Masz w domu płaskie, gładkie podłogi? Zastanów się nad wymianą starego odkurzacza na robota sprzątającego. Automatyczne odkurzacze posprzątają nawet najtrudniej dostępne miejsca. Zakup takiego urządzenia to ogromna oszczędność czasu. Nowy odkurzacz automatyczny może kosztować nawet ok. 4000 złotych.

Nowa kosiarka

Nadejście wiosny to odpowiedni moment, by znów zatroszczyć się o trawnik. Stara kosiarka już w zeszłym roku coraz gorzej radziła sobie z koszeniem trawy? Jest głośna i mało wydajna? Być może czas wymienić ją na nowy, lepszy model.

Kosiarka elektryczna lub akumulatorowa wystarczy do ogrodu mającego powierzchnię do 1000 m2. Na jesień trzeba będzie tylko dokładnie naostrzyć i naoliwić jej elementy tnące oraz oczyścić otwory wentylacyjne i obudowę silnika.

Masz większy ogród o powierzchni sięgającej 1000-2000 m2? Wybierz kosiarkę spalinową z większymi tylnymi kołami, własnym napędem oraz funkcją mielenia i bocznego wyrzutu trawy. Zakup kosiarki spalinowej to wydatek około 1000-1500 złotych. Jeśli masz do wykoszenia także trawę wokół drzew, na obrzeżach, przy ogrodzeniach czy na kamienistych podłożach pomyśl nad elektryczną podkaszarką. Natomiast do ścinania bardzo długiej trawy i do pozbycia się chwastów i gęstych zarośli warto wybrać spalinową kosę.

Nowe nożyce do żywopłotu

Masz w domu żywopłot, który po zimie straszy zamiast ładnie się prezentować i zapewniać prywatność? Masz dość przycinania go ręcznym sekatorem? Wybierz do tego celu specjalne elektryczne lub spalinowe nożycze. Te pierwsze są ciche i idealnie nadają się do średnio dużych ogrodów. Spalinowe nożyce do żywopłotu mają dużą moc i służą przede wszystkim profesjonalistom lub do przycinania dużych żywopłotów, które trzeba często przycinać.

Nowa pomoc do mycia okien – ściągaczka elektryczna

Wiosna to czas, w którym powracamy do wielu aktywności. Także do tych mniej lubianych, jak np. do mycia okien. Na szczęście jest sposób, aby i ta czynność stała się łatwiejsza i przyjemniejsza. Ściągaczki elektryczne to małe, sprytne urządzenia, które osuszają okno po umyciu go płynem do szyb. Ich gumowa końcówka dokładnie wciąga wodę do wbudowanego zbiornika, nie pozostawiając ani jednej kropli. Robi to bez żadnych smug, zacieków
i rysowania szyb.

Nowa myjka ciśnieniowa zamiast węża ogrodowego

Stary wąż ogrodowy ciągle się zaplątuje i pobiera zbyt dużo wody? Sezonowe porządki w ogrodzie to prawdziwy koszmar? Ten problem można rozwiązać łatwiej niż myślisz. Wystarczy kupić nową myjkę ciśnieniową. Myjki ciśnieniowe zużywają mniej wody i są dużo wydajniejsze, ponieważ mają większe ciśnienie robocze. Im wyższe, tym bardziej wymagające prace można wykonać.

Przy pomocy myjki ciśnieniowe umyjemy nie tylko rowery, meble ogrodowe i narzędzia, ale także samochód, motocykl, a nawet taras, elewację czy podjazd. Nowa, profesjonalna myjka ciśnieniowa kosztuje od około 400 aż do nawet 1500-2000 zł.

Pora brać się do roboty!

Rozważając zakup lub wymianę sprzętu pomocnego w domowych porządkach warto wziąć pod uwagę nasza ofertę limitu odnawialnego. Oprócz odciążenia bieżącego budżetu domowego, daje możliwość skorzystania ze środków w dowolnej chwili i dowolnej wysokości w ramach przyznanego limitu. Pozwala to elastycznie zarządzać środkami oraz ponosić koszty odsetkowe tylko od wykorzystanej kwoty, a nie od całości pożyczki jak w przypadku standardowej pożyczki.

Śledź linki, aby znaleźć informacje na temat włączania / wyłączania plików cookies w Twojej przeglądarce.

Microsoft Internet Explorer (IE)
Mozilla Firefox
Google Chrome
Safari